بلاگ

بالش طبی و مزایای استفاده از آن

بالش طبی و مزایای استفاده از آن:

هر شخصی به نوع خاصی از بالش عادت دارد. بعضی‌ها حتما باید بالش نرم و کوتاه داشته باشند وگرنه خوابشان نمی‌برد و بعضی دیگر حتما باید زیر سرشان بالش‌های سفت و بلندی قرار بگیرد تا بتوانند بخوابند.  ما خیلی بر روی تخت و پتو برای داشتن شب راحتی تمرکز می کنیم اما چرا بعضی مواقع بالش ها را فراموش می کنیم؟

بالش طبی در داشتن یک خواب خوب شبانه و تأمین سلامت بخصوص در ناحیه گردن و ستون فقرات بسیار مؤثر است که در انواع متنوع و با برندهای متفاوت به بازار عرضه می‌شود. بسیار مهم است که گردن شما در هنگام خواب در راستای صحیحی قرار داشته و به خوبی از آن پشتیبانی شود و بدین منظور، استفاده از بالش مناسب  ضروری است. بدون استفاده از بالش مناسب، به ساختارهای ظریف و حساس گردن فشار وارد می‌شود که این امر موجب تشدید مشکلات گردنی شما و درد و خشکی گردن در طول روز می‌شود. علاوه بر علایق شخصی، عادات چگونه خوابیدن شما و راحتی شما در هنگام خواب از جمله ملاحظات مهم در انتخاب بالش مناسب هستند. هر پشتی که انتخاب می‌کنید باید آنقدر انعطاف‌پذیر باشد که با حالت بدن، تغییر حالت بدهد و با بدن انطباق پیدا کند. این طور نیست که بدن شما با حالت پشتی منطبق شود.

بالش های طبی معمولا در زیرشاخهٔ بالش های با فوم حافظه‌دار یا بالش هوشمند قرار می‌گیرند. زیرا این بافت به دلیل شکل‌پذیری و حالت‌پذیری بالای خود باعث می‌شود گردن شما که در طول روز به احتمال قوی بیشتر به سمت پایین بوده و بار سنگین سر بر رویش بوده، در شب بدون این که هیچ فشاری بر روی آن باشد به استراحت بپردازد و از دردهای آتی پیشگیری کند.

مزایای استفاده از بالش طبی:

  • فوم هوشمند بالش طبیباعث شکل‌پذیری بالش بر اساس وزن سر شما می‌شود.
  • بالش طبی برای جلوگیری از گردن‌درد و حفاظت کامل از ماهیچه‌های گردن شما منطبق بر حالت خوابیدن شما حالت می‌گیرد.
  • با تسهیل جریان خون از اسپاسم عضلات شما جلوگیری می‌کند.

تحقیقات زیادی وجود ندارد که ثابت کند بالش ها درد در نواحی سر و گردن را درمان می کنند. اما پزشکان اغلب بالش طبی یا ارتوپدی را به عنوان یک درمان پیشنهاد می دهند.

ویژگی های یک بالش طبی با کیفیت:

محافظت: اگرچه بالش های طبی دارای انواع گوناگونی هستند، ولی لازم است محصول انتخابی محافظت لازم را ارائه دهند. این محافظت به کیفیت و طراحی بالش مرتبط است. بهترین مدل ها دارای بالاترین میزان محافظت از بدن هستند.

فوم: ببینید داخل بالش ها از چه فومی پر شده اند: فوم حافظه (مموری)، پر و غیره … . نوع فوم بستگی به راحتی فرد دارد. برای افرادی که دچار درد در ناحیه گردن هستند، بالش های سفت نسبت به بالش های نرم توصیه می شود.

راحتی: راحتی در بالش های طبی بسیار مهم است، زیرا داشتن خوابی راحت به جنس بالش بستگی دارد. بالش های که از پارچه های نرم ساخته می شوند به کیفیت خواب افراد کمک می کنند.

قیمت: بالش های طبی دارای طیف گسترده ای از مدل ها و برندها هستند، این باعث می شود قیمت ها هم متفاوت باشند. بهترین مدل ها دارای قیمت بیشتری هستند، زیرا دارای کیفیت ساخت بالا و مشخصات بهتری می باشند.

دیگر مشخصات به مانند اندازه های مختلف در بالش ها، پوشش های زیپ و غیره امتیازات خوبی را در بهترین لیست بالش طبی دریافت می کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =